Apie stebuklingą vandenį, japones ir kitus atradimus

Kanuose vienas dažniausiai užduodamų ir daugiausia kartų girdėtas klausimas buvo: „Ką iš „Biodermos“ esi naudojus?“ arba „Kas iš „Bioderma“ priemonių tau labiausiai patinka?“. Atsakymas į šį klausimą prašosi atskiro įrašo…

Iš principo nusipirkę bet kurį šios prancūzų kompanijos produktą liksite patenkinti. Žinoma, su sąlyga, kad lūkesčiai nėra nepamatuoti: sausai odai nepirkote, tarkime, riebiai odai skirto prausiklio, arba nesitikite miceliniu vandeniu nuvalyti kelių kilogramų sceninio grimo. Kartą dainininkė Rūta Ščiogolevaitė man prasitarė, kad smalsiai išbando visokias grožio naujienas, bet, nusivylusi ar apsvilusi, nunarinusi galvą „grįžta“ pas „Bioderma“.

Nepulsiu giedoti ditirambų apie tai, kokios šios priemonės geros. Pasakysiu, kas imponuoja man: visų pirma – kompanija prancūzų (žinau žinau…), o aš jais pasitikiu (tol, kol manęs nenuvylė), antra, prancūzai subtilūs, o šiose priemonėse mane labiausiai ir paperka subtilumas – kvapo (kai kurios hipoalerginės, itin jautriai odai skirtos priemonės neturi ir jo), pakuočių, net reklamavimosi (jie nepuola girtis, kad „Bioderma“ micelinį vandenį naudoja daugybė garsenybių, modelių. Apie tai, kad juo jau dvidešimt metų savo veidą valo dainininkė Kylie Minogue, kompanijos direktorius Baltijos šalims lyg tarpkitko įpynė į visai kitą pasakojimą). Priemonės dermatologinės, kuriamos atliekant daugybę tyrimų, bendradarbiaujant dermatologams, siekiant maksimaliai patenkinti net pačios jautriausios odos poreikius. Pati mačiau, kokius kontrolės ratus turi pereit kiekviena iš jų – tikrinama viskas, nuo formulės, ingredientų iki tūbelės ir kamštelio. Kas 20 min. nuo konvejerio paimami dešimt atsitiktinių priemonių buteliukų ar tūbelių – tyrimams. Sako, jokio nesusipratimo nėra buvę… Patys prancūzai gydytojai, spręsdami pacientų odos problemas, neretai „išrašo“ jiems „Bioderma“. Taip nutiko ir Patriciai Kaas, Prancūzijoje išpopuliarinusiai micelinį vandenį…

Per dieną „Bioderma“ laboratorijoje ir fabrike Provanse pagaminama 5 tūkst. litrų micelinio vandens. 10 tonų vandens rezervuarai niekada nestovi ilgiau negu 10 min.

Nepuoliau aš ten Kanuose girtis, jog esu išbandžiusi visut viską iš „Biodermos“. Tikrai taip nėra. Bet po kelionės į Kanus mano favoritų sąrašas tikrai pasipildė keliais naujais nariais.

Bioderma mėgstamiausi

(1) Micelinis vanduo jame yra nuo seno. Kiek buteliukų „Sensibio H2O“ serijos (ji buvo išleista dar 1995-aisiais) valomojo vandens turėjau, jau nebegalėčiau nė suskaičiuoti (o išbandžiau jų daugybę, nes vis dar renku medžiagą tyrimui, jau turėčiau liautis, nes vis tiek neįmanoma išbandyti didžiosios daugumos – „Bioderma“ buvo pirmoji kompanija pasaulyje, išleidusi analogų iki tol neturėjusį produktą, dabar micelinio vandens neturi nebent… ai, visi turi). Dabar mano absoliutus numeris vienas – „Créaline“ (irgi rožinio kamštelio serija), jis man pasirodė dar minkštesnis ir švelnesnis, ir neturi to vos vos juntamo kvapo, kurį turėjo „Sensibio H2O“, sukurtas specialiai jautriai odai.

(2) Jeigu dabar ištarčiau kompanijos pavadinimą ir paprašyčiau pasakyt, su kuo jis jums asocijuojasi, vargu ar tai būtų šampūnas. O iš tikrųjų „Biodermos“ istorija prasidėjo būtent nuo jo, 1977-aisiais. Tai buvo „Nodé“. Šios linijos šampūnai leidžiami ir šiandien.

Turiu, kaip turbūt jau žinot, gana nestandartinius plaukus. Kalbu ne tik apie spalvą (raudonplaukių pasaulyje yra tik apie 1–2 proc.) ar kad jie garbanoti. Dar jie – sausi kaip stagarai, stori kaip valas, nėra šansų, kad iš jų vydamas virvę ir ja lipdamas pas mane į bokštą, princas nesikeiktų, kokia, po paraliais, šikšninė toji jo mylimoji. Todėl labai rūpinuosi savo plaukais, negailiu jiems brangių šampūnų ir jų esu išbandžiusi

įvairiausių. „Nodé S“ linijos „Restructurant“ kreminiai šampūnas ir kaukė (naudoju kas kartą vietoj kondicionieriaus, ypač patinka, kad ją pakanka palaikyti ant plaukų vos 2–3 min.) su saldžiųjų migdolų aliejumi (gaila, iš principo jis nėra mano mėgstamiausias kvapas, išdžiūvus plaukams jis tampa vos juntamas) labai sausiems ir pažeistiems plaukams kaskart plaunant juo galvą suteikia vilties, kad kada nors išgirsiu žodžius „kokie švelnūs tavo plaukai“. Jie tikrai švelnėja, kaip ir mano principai.

Neseniai į Lietuvą buvo atvykusi kitos prancūzų kompanijos, „Institut Esthederm Paris“ (su ja turėjau reikalų, kaip jau žinot, jos produktai kuriami taip pat „Naos“ laboratorijoje Aix-en-Provence), atstovė, tarptautinė mokymų trenerė (keistas man šis žodis, reiktų rast jam geresnį pakaitalą, kuris ne taip keltų asociacijas su sportu) Natalia Kovylkina. Kol ji pasakojo apie Lietuvoje pagaliau pristatomą saulės priemonių liniją, aš negalėjau atitraukti akių nuo jos plaukų: jų ilgis siekia juosmenį, va, ji galėtų būti ta Auksaplaukė iš brolių Grimmų pasakos, nes jos plaukai, kaip dievą myliu, tobuli! Kai atėjo eilė klausimams, aš jos paklausiau, ar galiu užduot asmenišką klausimą. Ir, aišku, paklausiau, ką ji naudoja plaukams. Ji tyliai man pakuždėjo, jog tai – „Bioderma“, tik ne žalioji, o mėlynoji linija

(3) Dušo aliejų „Atoderm“ sausai, labai sausai ir į sudirgimus linkstančiai odai atradau šį pavasarį, kai buvau pakviesta į jo pristatymą. Būsiu atvira: dvejojau, ar eiti, nes aliejai nėra mano mėgstamiausia tekstūra, nepakenčiu net užuominos į aliejų, jau nekalbu apie aliejinių priemonių pėdsakus ant drabužių ar pirštų pagalvėlių (kaip žinia, jomis dažnai čiupinėju popierių, o kas bandė ką nors užrašyt apie taukuoto popieriaus, mane supras). Bet ši prausimosi priemonė neprimena aliejaus, net jo tekstūra labiau panaši į dušo želę, negu į aliejų. Su tikru aliejumi šį huile de douche sieja nebent tai, kad jis drėkina ir prisodrina odą kaip aliejus, bet, laimė, nepalieka tos siaubingos aliejinės plėvelės. Pagrindiniai (man) šio mano vienareikšmiškai vieno didžiausių šių metų atradimų privalumai yra du: kvapas (vos juntamas, bet tobulas. Ir nerandu, o nelabai ir noriu rasti, kito žodžio) ir tai, kad po jo nebereikia teptis jokio losjono ar kūno kremo, oda pakankamai sudrėkinama prausiantis. Man tai aktualu, nes labai tingiu ilgai terliotis vonioje. Yra dar ir trečias: šį aliejų galima naudoti net ir vaikams ir kūdikiams. Vienintelis trūkumas – priemonė nėra labai taupi (bet jau galima pirkti ir litrais).

(4) Praėjusią žiemą naudojau „Bioderma“ „Atoderm“ atkuriamąjį ir maitinamąjį lūpų balzamą tūbelėje. Buvo geras (naudojau ir vaikui), tik norėjau ne tokios drėgnos tekstūros. Ieva (Chanelette) parekomendavo labai gerai lūpas drėkinantį „Atoderm“ pieštuką. Iškart nukonkuravo visus. Be to, švelniai kvepia avietėmis. O jeigu jau leistumės į niuansus, jis iš karto pagamintas įstrižos (patogiausios naudoti, bent jau man) formos.

(5) Su linijos „Hydrabio“ priemonėmis iki Kanų nebuvau taip gerai susipažinusi – veido serumą labai sausai, net išsausėjusiai jautriai odai gavau dovanų. Pasisekė, kad priemonė atitiko odos tipą (jai iš tikrųjų dažniausiai trūksta drėgmės), nes ji man labai labai patinka: lengvutė, skaidrios želę primenančios tekstūros, nerealiai gaiviai kvepia, į odą įsigeria akimirksniu. Dažniausiai ją naudoju kartu su naujausiu „Bioderma“ produktu – kremu „Hydrabio Perfecteur SPF30“.

(6) Ko gero, šią naujieną Lietuvoje su Simona ir Ieva išbandėme vienos pirmųjų, nes ji buvo pristatyta „Bioderma“ laboratorijoje Aix-en-Provence per mūsų kelionę, pas mus prekyboje ji pasirodys kitą savaitę.

Bioderma mėgstamiausi

Ieva sako, kad šis švytėjimo suteikiantis intensyviai drėkinantis kremas jau tapo jos mėgstamiausias. Man jam prisijaukinti prireikė kokios savaitės (kol pripratau prie to švytėjimo, nes šiaip jau man labiau patinka matinės tekstūros, visiškai į odą įsigeriančios priemonės). Bet kai prisijaukinau, naudoti tapo labai malonu. Kelionėje kai kurios blogerės pasakojo, kad naudoja jį vietoj makiažo pagrindo ir net visai nebesidažo, nes odai užtenka sveiko spindesio.

Į instagramą (@asta_lipstaite) įkėliau nuotraukų be jokių filtrų, kaip atrodo serumu ir tuo kremu patepta mano oda – matyti, kad atspindi šviesą, ką ir kalbėt. Net išėjau taip į darbą ir, nors buvau siaubingai neišsimiegojusi, nesulaukiau jokių komentarų, jog atrodau kaip nors ne taip.

Sukurti „Hydrabio Perfecteur SPF30“ prancūzus įkvėpė… azijietės. Žinia, jos svajoja apie baltą odą, visais įmanomais (ir neįmanomais – ar bent jau mūsų protu suvokiamais) būdais saugosi saulės. O tai – madinga! Dar madingas yra vanduo, jo neturi trūkti ir odoje. Vandens cirkuliaciją tarp ląstelių skatina ir kartu natūralų odos gebėjimą atkurti drėgmės balansą stimuliuoja („bio“ – labai svarbus kompanijos pavadinimo dėmuo) patentuotas kompleksas „Aquagenium®“.

Švelniai rožinė kremo spalva iš tiesų primena naivius japonių veidus. Tekstūra – sunkiai nusakoma, nes laboratorijoje galėjome išbandyti visas tris – vaško, pudros ir primenančią krakmolą – bei įsitikinti, kaip visa tai atrodo sumaišius.

Stalas laboratorijoje

Iki tobulos odos beveik nieko ir nebetrūksta…

Bioderma
[fbcomments]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *