Kaip dera mada ir virtuvė

Negaliu nepasidžiaugti, kad prekybos centre „Europa“, be mano jau pamėgtų „Ornamentum“, „C&D Style“, „Vapiano“ ir „Vagos“ knygyno, atsirado dar vienas madingas „taškas“.

Kai užėjau į naujutėlaitį (negaliu sakyti, jog dar kvepiantį dažais, nes ten, jei turite nors truputį vaizduotės, kvepia bet kuo – varškės pyragu, vanile, obuoliais ir panašiai – tik ne dažais) dizainerės Julijos mados linijos „Julia Janus“ saloną antrame aukšte, iš pradžių kiek sutrikau: mano dėmesį iškart patraukė valgių receptų ištraukomis išmargintos baltos sienos ir kulinarinės knygos lentynose. Įsižiūrėjusi kiek įdėmiau, lentynose išvydau kvepiančių lazdelių ir visokių kitokių mielų mažmožių.

Žinoma, ten buvo ir drabužių bei aksesuarų (dėmesį iš karto patraukė daili kobalto mėlynumo piniginytė, įtupdyta į keraminį troškinimo indą (?) – panašias nėšiojo mūsų močiutės), to iš prekių ženklo „Julia Janus“ salono aš ir tikėjausi. Tačiau ant pakabų tvarkingai kabojo tik suknelės – šalikai, palaidinės ir įvairūs aksesuarai jaukiai įsitaisė lėkštėse ant ilgo balto podiumą primenančio stalo. Greta tingiai gulinėjo obuoliai, citrinos ir svogūnai baltuose keraminiuose induose. Imkit mane ir valgykit, – atrodė, tuoj ims šaukti patiektieji eksponatai.

Kol dairiausi, mėlynąją piniginytę kažkas, matyt, nugvelbė (ir suvalgė :))

Kol dairiausi, mėlynąją piniginytę kažkas, matyt, nugvelbė (ir suvalgė :))

Tik kodėl ant stalo, lėkštėse, kartu su peiliais ir šakutėmis? Ir kuo čia dėti receptai, valgių knygos, nuo šviestuvų karantys peliai, šakutės, šaukštai ir samčiai ir dar kava bei arbata, kurios taip pat bus galima įsigyti šioje vietelėje, supratau ne iš karto.

Viską į vietas sudėliojo Julija. „Ir mada, ir maistas turi būti skanūs“, – dizainerei ištarus šią frazę, viskas tapo aišku. O paaiškėjus, kad Julija pati labai mėgsta gaminti („tai antroji mano aistra po mados“) ir daro tai su didžiule meile ir aistra, kaip ir kurdama madą, viskas stojo į savo vietas: madą ir virtuvę galima suderinti.

Beje, tie receptai ant sienų – dizainerės Julijos močiutės, autentiška rašysena. Receptų fragmentais išmarginti ir firminiai popieriniai „Julia Janus“ pirkinių krepšeliai. Kai pamačiau, kad į jį Beatai Nicholson konsultantė krauna jos laimikį, supavydėjau ir buvau besirenkanti kažką pati – kad tik gaučiau tą gražųjį maišelį. „Būtų susidėti receptų iškarpoms“, – dar toptelėjo praktiška mintis. Tik kad labai sunku išsirinkti vieną daiktą – norisi visko, – o rinktis, kaip jau minėjau, tikrai yra iš ko. Ko gero, ši salono koncepcija (turiu omenyje ne virtuvę) – mados ir gyvenimo būdo salono – Lietuvoje dar palyginti nauja. (Julija sako, kad seniai apie tokį saloną svajojo ir jam kaupėsi.) Bet ar maža žmonių, norinčių ir mokančių džiaugtis gyvenimu ir mielomis smulkmenomis? Tik būtų gerai per dažnai ten nevaikščioti, nes kaskart iškyla pavojus grįžti namo tuščiomis kišenėmis :). Užtat su krūva idėjų, kaip pagražinti namus, savo buitį, kokiu nauju patiekalu pamaloninti šeimos narius – jei pavartysite lentynose išrikiuotas knygas (jas atrinko pati dizainerė) arba kokią nusipirksite – (kad jiems nebūtų taip pikta dėl išleistų pinigų) ir – svarbiausia – ką apsirengti :).

[fbcomments]

2 thoughts on “Kaip dera mada ir virtuvė”

  1. Ačiū už puikų aprašymą, man patiko, kaip ir pamačiau JJ parduotuvę Jūsų akimis. Vilniuje būnu retai, o norisi žinoti naujienas ir gražius dalykus.
    Sėkmės blogeriuoti, viskas pasiseks, pirmyn !

    1. Loreta, labai ačiū už gerą žodį, įkvėpimą ir palaikymą :). Kol kas esu dar labai žalia blogerė :), tačiau stengsiuosi irtis pirmyn. Dėkui!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *