Kaip madingai papuošti namus Kalėdoms?

„Tikrai maniau, kad būsi papuošusi eglutę ūsais“, – pakomentavo sesuo mano dabintą žaliaskarę. Ir nors ūsai tebėra madingi, atsisakiau minties (bet ir neslepiu, kad ji buvo šovusi man į galvą) ja nukabinėti eglę. Tačiau vieną kitą madingą elementą vis dėlto pritaikiau.

Jei vis dar svarstote, kaip papuošti namus Kalėdoms, štai kelios šių metų tendencijos, kaip tai galima padaryti.

Pirmiausia, aišku, spalvos. Be klasikinių baltos ir raudonos, žinoma, Kalėdų nė nebūna. Baltos daug ir šiemet, ji derinama su ta pačia raudona ar/ir sidabrine spalva.

Nepretenzinga ir skoninga. Balta kuria švaros ir lengvumo įspūdį
Klasika visada madinga, tiesa? Interjeras įpareigoja atitinkamai puošti namus (ir eglę)
Ką manote apie visokias gyvūnų skulptūrėles ir figūrėles po egle?
Geriau jau vietos dovanoms palikti 🙂

Kalbant apie raudoną, jos nesiūloma derinti su amžinai madinga auksine (šiemet valdo sidabras), o su balta, oranžine, ruda ir itin madingais per šias šventes baklažanų bei sunokusių uogų atspalviais.

Kalėdų klasika: raudona, balta ir šiek tiek žalios. Pastarosios – tik labai minimaliai (ji šiemet labiau tinka su mėlyna)
Šįmet populiaru derinti klasiką ir naujoves
Raudona, „paskaninta“ violetiniais atspalviais. Labai netradicinės, bet vis dėlto jaukios Kalėdos
Kalėdos sunkiai įsivaizduojamos be raudonos. Tačiau ją galima panaudoti labai kūrybiškai ir nenuobodžiai, atsisakant raudonai žalių langelių
Vaišių stalas turi blizgėti

(Šios „skanios“ spalvos labai tinka stalo dekorui.)

Violetinė – viena madingiausių šių Kalėdų spalvų
Kalėdinis mados klyksmas: violetinė, rožinė, mėlyna

Pilka, ko gero, buvo pati madingiausia jau besibaigiančių 2013-ųjų metų spalva. Prie to prisidėjo, žinoma, garsioji erotinė trilogija apie penkiasdešimt pilkų atspalvių. Tad nenuostabu, kad šį tą pilko siūloma „įkombinuoti“ į šventinį interjerą ir per Kalėdas.

Interjero ir dekoravimo žinovai siūlo per šventes į namus įsileisti šiek tiek pilkos

Nebūtinai pilką įsivaizduoti kaip tiesiog pilką – juk šios spalvos yra net penkiasdešimt atspalvių. O jei rimtai, sidabrinė – irgi pilka, o šie tonai per šias Kalėdas tiesiog būtini. Stilingai atrodo ir tarpusavyje suderinti įvairūs pilki tonai. Prie pilkos tobulai dera oranžinė, violetinė, fuksijų spalvos.

Beveik Kristiano Grėjaus vakarėlis :-). Variacijos „Penkiasdešimties pilkų atspalvių“ tema

Šiek tiek nustebau tarp madingiausių šių Kalėdų spalvų išvydusi turkio. Na, tiesiog ji tokia… nekalėdinė spalva. Kažin ar pati išdrįsčiau taip puošti namus ir eglutę, bet, sutikit, atrodo moderniai ir gaiviai. Ypač man patinka tendencija dovanų popierių (ar bent jau juosteles) derinti prie eglutės žaisliukų ar kitų eglės puošybos elementų. Taip man kasmet išeina tarsi netyčia, bet vis dėlto sąmoningai.

Mano sūnaus krikštynų spalva, pasirodo, tinka ir Kalėdoms!
Saikingai derinama, net žydra turkio spalva gali atrodyti kalėdiška
Kalėdų akcentai namie…
…ir lauke. Tobuli Kalėdų pusryčiai!

Tarp madingų spalvų yra ir smaragdinė bei karališka mėlyna. Šias spalvas netgi siūloma derinti tarpusavyje. Toks ledinės gaivos pliūpsnis namuose. Iš žalių atspalvių, be smaragdinės, populiari pistacijų žalia.

Vis dar madingos ir natūralios gamtos dovanos bei žemės spalvos interjere.

Šauni ir lengvai įgyvendinama idėja. Namams kvepinti, beje, taip pat

Jaukią švenčių atmosferą kuria veltinis (vilna), medis, o pasaulis (ypač šiauriečiai) kraustosi iš proto dėl lino. Tik visa tai šiemet reiktų derinti su šaltais sidabriniais ar kitokiais šaltais blizgančiais paviršiais ir puošybos elementais.

Per Kalėdas namus puošti galima „įdarbinti“ ir laurų lapus
Medžio šaka gali tarnauti ir kaip kalėdinė eglutė
Net rąstams galima atrasti tinkamą vietą
Kai nesinori kardinalių pokyčių, užtenka ir kelių akcentų
Gamtos turtai kuria jaukumą. Derinami su sidabru ar blizgučiais, suteikia sakralumo

O kuo ir kaip aprengti žaliaskarę? Pernai prasidėjusi pelėdų mada puikiai jaučiasi ir pernykštėse plunksnose ir šių keisti nelabai ketina – pelėdos vis dar madingiausias simbolis. Jas siūloma kabinti iš plunksnų, siūloma įsigyti ir keraminių, ir iš porceliano.

Madingiausi eglutės žaislai – pelėdos
Ateina Pelėdos 🙂
Šių paukščių siūloma net iš brangaus porceliano

Tiktų mūsų baltai eglutei keli pasišiaušę išmintį simbolizuojantys paukšteliai… Tik kad mūsų prekybos centruose ir dekoro parduotuvėse jie labai jau nedailūs (ir, beje, nepigūs).

Kam nepatinka pelėdos, gali puošti eglutę nostalgiškais, vaikystę primenančiais žaisliukais – Kalėdų Seneliu ir visa jo palyda. Į kompaniją tiks ir Sniego Senis, ir uogos, ir paukštukai, ir elfai, ir net… pingvinai.

Beje, šiemet eglutę (ir stalą) galima papuošti tikru sniegu. Jis parduodamas metalinėse dėžutėse, tereikia užpilti vandeniu, et voilà!

Į madą grįžta žvakės. Jomis linkstama dekoruoti net eglutes. Labai populiarios tikro vaško žvakės su LED dagtimi – tokios yra saugios, o nuo „tikrų“ (ypač iš toliau) beveik nesiskiria. Kai nesinori labai drastiškų pokyčių ir eksperimentų namuose, žvakės – tinkamiausias būdas „pažaisti“ su mada. Šiemet siūloma koketuoti su mėlyna ir uogų spalvomis bei aksomu (šiemet mūsiškės eglutės akcentu tapo veliūriniai ir atlasiniai kaspinėliai, kuriuos iš juostelių padariau pati).

Namams dekoruoti tinka eglutės žaisliukai, kaspinai, medžio šakos, – iš principo viskas, ką turite po ranka, tereikia pasukti galvą, kaip kūrybiškai tai įkomponuoti į interjerą
Man labai patinka idėja į vazas ir stiklinius indus dėti žaisliukus ir net eglutės girliandą ten įkurdinti. Bandžiau – atrodo nepakartojamai! Ir namai iškart atrodo šventiškiau

Madingiausia išsirinkti vieną dominuojančią spalvą ir ja dekoruoti namus. Derinti tik atspalvius ir faktūras (ar/ir net saldumynus). Populiaru ir monochrominės eglės, pvz., baltos.

P. S. Jei turėčiau pilį, tai Kalėdos joje atrodytų štai šitaip. Žinau žinau, nemadingai, bet užtat jos tokios jaukios, šiltos ir taip primena vaikystę…

Taip atrodo mano svajonių Kalėdos…
Na, gal kitame gyvenime?.. 🙂
[fbcomments]

One thought on “Kaip madingai papuošti namus Kalėdoms?”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *