Mano virtualus iškarpų albumas

Iškarpos ir straipsniai apie tai, kas dabar madinga

Naujausias susižavėjimas, apėmęs visą Paryžių, – le scrapbooking – iškarpų albumų kūrimas. Būdama paauglė, turėjau daugybę iškarpų knygų ir sąsiuvinių (ir dabar esu išsaugojusi dvi „žaliąsias knygas“ bei keletą segtuvų su iškarpomis, kuriuose sukaupta daug popierinės išminties ir visokių gražių dalykų), o karpyti ir klijuoti iškarpas mėgau nuo tada, kiek save atsimenu (žirklėmis negailestingai prasieidavau ir pro mamos dar neskaitytus žurnalus). Todėl mintis apie į madą vėl atėjusius iškarpų albumus, aptikta Davido Lebovitzo knygoje „Saldus gyvenimas Paryžiuje“ („Vaga“, 2012), mane be galo pradžiugino. Pirmiausia, žinoma, dėl pačių iškarpų, kurioms jaučiu nepaaiškinamą silpnybę, antra, dėl Paryžiaus (nuo meilės šiam miestui ir prancūzų gyvenimo būdui bei papročiams nepagysiu turbūt niekada, nebent ten apsigyvenčiau :)). Taigi nusprendžiau kažką panašaus į iškarpų albumą pradėti kurti ir virtualiame savo dienoraštyje. Jame mėginsiu rinkti įvairias iškarpas iš žurnalų, laikraščių ir pan., vienaip ar kitaip susijusias su mada.

(P. S. Į tikrąjį scrapbooking’ą net nepretenduoju :), man užteks, jei kada nors išmoksiu dirbti Photoshop’u).

 

Knygų valdovė ir batelių karalienė D. Steel

Nors nesu skaičiusi nė vienos amerikiečių rašytojos Danielle Steel knygos (ir nemanau, jog kada nors skaitysiu), ši moteris mane kažkuo patraukė. Gal Harrio Potterio stiliaus akinukais ir savitu stiliumi, o gal (greičiausiai) straipsnio įžangoje aptikta mintimi, jog ši moteris turi sukaupusi net 6000 batelių kolekciją (palyginti su ja, Marija Antuanetė, turėjusi 500 porų, atrodo tikra vargšė. Už Prancūzijos karalienę daugiau batelių turi net Christina Aguilera – 750 ir Mariah Carey – 1000). D. Steel aplenkė net didžiausia batų maniake laikomą Imeldą Marcos.

Didžiausią aistrą ji jaučia Christiano Louboutino kūriniams. „Danielle atvyksta į Paryžių ir tikrąja to žodžio prasme nuperka viską. Tada grįžta į Niujorką, užeina į parduotuvę, pasako esanti nusivylusi, nes čia „nieko nėra“, ir išeina su 80 porų!“ – žurnalui „Vanity Fair“ pasakojo Ch. Louboutinas. Savo tinklaraštyje D. Steel prisipažįsta, jog dievina batus: juos perka tuomet, kai yra paniurusi, kai savęs gailisi, tada, kai yra geros nuotaikos ar nori save palepinti (žodžiu, beveik visada). Ar tik neteks Imeldos sindromo pervadinti „Danielle sindromu“?

Tiesa, pati D. Steel neigia, kad tikrai turi šešis tūkstančius porų… (Ir aš ja kažkodėl tikiu.) Tačiau apie batus mielai rašo savo tinklaraštyje. Jame rašytoja mielai pasakoja, kad dienai dažniausiai renkasi lygiapadžius batelius, tačiau vakarui ar kur nors einant aukštakulniai tiesiog nepakeičiami. „Turiu mintyje, tikri aukštakulniai“, – suprask, žudikiška pakulne. To neva iš jos reikalauja ir mada besidominčios D. Steel dukterys. Batelių karalienė neslepia, kad aukštakulniai vargina kojas, bet, kaip yra pasakęs mėgstamiausias Danielle batų dizaineris Ch. Louboutinas, „velniop tą patogumą, svarbiausia – grožis!“. Moteris nemėgsta didelių platformų. „Aš jų bijau. Didžiulės aukštos platformos mane gąsdina, atrodo, apsiausiu ir tėkšiuosi veidu į žemę“, – atvirauja batelių kolekcininkė.

Danielle Steel

Jos kolekcijoje, kuri vertinama 2 mln. JAV dolerių (daugiau kaip 5 mln. Lt), daugiausia juodų ir raudonų batų. Juos moteris dažniausiai ir avi. „Vyrai to nesupranta. Kai perku dar vieną porą juodų batų, jie stebisi: „Bet tu juk jau turi juodus batelius!“ – guodžiasi D. Steel.

Kartais ji mėgsta „medituoti“ prie savo batų: prisimena, ką išgyveno, kaip jautėsi, avėdama vienus ar kitus batelius. Ši mintis man priminė epizodą iš Annos Davis knygos „Batelių karalienė“ („Versus aureus“, 2007), kuriame knygos herojė batelių kolekcininkė Žanevjena Šelbi King, turinti 523 poras batų, mąsto labai panašiai kaip D. Steel.

Netekusi savo kūdikio, ji ėmė kolekcionuoti batelius: rinkosi iš katalogų, užsisakydavo iš „Harrods“. Tai buvo dailūs, apčiuopiami daiktai. Bateliai buvo jungtis su pasauliu: su jais galėdavai vaikščioti, šokti. Basa juk niekur neišeisi. O žymės ant padų liudijo apie nugyventą gyvenimą ir patirtus įspūdžius.

Ji netgi neduoda savo vyrui liesti batelių. Kiekviena iš tų batų dėžučių saugo paslaptį. Tad norėdamas išties pažinti savo žmoną, vyras privalo rasti būdą, kaip prakalbinti tuos radinius žmonos batelių kambaryje.

Negalėjo nesužavėti mintis ir apie vintažines sukneles, šiuo metu išgyvenančias stulbinamą populiarumą (šiuo metu kaip tik skaitau knygą „Vintažinis romanas“ apie vintage drabužius), kurias mielai perka ponia Steel. Todėl ji – šiame madų bloge.

Nuotraukos – the-polyglot.blogspot.com, reallifeiselsewhere.blogspot.com
Nuotrauka – reallifeiselsewhere.blogspot.com

[fbcomments]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *