Peteliškės yra jėga!

Man žiauriai patinka peteliškės! Nes jos suteikia įvaizdžiui tą raziną, kurios kartais beviltiškai ieškai.

Nes su jomis gali eiti bet kur. Nes jų (beveik) nereikia derinti. Nes jas nešioja garsenybės (užsienio – jau prieš aštuonias dešimtis metų), bet jos tinka ne tik joms. Nes jos, nepelnytai primirštos ir nerimtai vertintos (atseit – senamadiška atkasena, vaikiška ir nemadinga!) dabar ant bangos. Nes vyrai, ryšėdami peteliškes, neatrodo labai rimtai ir gal net šiek tiek ekscentriškai, tačiau moterys, pasirinkusios šį aksesuarą, – vienareikšmiškai superstilingai. Nes jų dabar yra tokių nerealių!

Rožinė – vis dar mano spalva. Tą patį sako ir neseniai atliktas spalvų testas


Visos moterys turi slaptą ginkląSena meilė nerūdijaVisi vyrai – kiaulės?


Smells like Christmas. Primena saldainius – tuos kalėdinius riestais galais, ir nuosaikiai puošnu


Žydintis retro. Kaip tik vasarai!
Iškalbingiau už tūkstantį žodžių

Truputį vaikiška, bet labai „šarminga“. Prie džinsinių marškinukų

Norėčiau va tokios peteliškės…

Alexio Mabille šilkiniai šedevrai. Šis prancūzų dizaineris, galima sakyti, atgaivino primirštą aksesuarą: 2005 metais, pristatydamas pirmąją autorinę unisex stiliaus kolekciją, kaip pokštą panaudojo senamadišku laikytą vyrišką aksesuarą. Peteliškės taip prilipo, kad tapo jo kūrybos simboliu ir sužavėjo mados pasaulį. Na, ar įmanoma nesižavėti TOKIOMIS peteliškėmis?

Mano mažius turi beveik identišką specialiai jam siūtą veliūrinę peteliškę. Tik, aišku (ir gaila), ne Marc Jacobs

Persirgusi ūsų manija (ne ne, jų neauginau :)), beviltiškai susižavėjau peteliškėmis. Taip beviltiškai, kad ėmiau jomis puošti ir pusantrų metų sūnų (nors čia, manau, nieko beviltiško, peteliškę pasirišęs, mano ponaitis ne tik pagyvina savo aprangą, bet ir išjudina kompaniją, jei joje būna nelabai pažįstamų ar tik iš matymo pažįstamų žmonių – šis aksesuaras būna ta jungiamoji grandis, nuo kurios prasideda gyvesnis bendravimas, o ir komplimentų sulaukia beveik kas kartą. Esu tikra, pipirams peteliškės tinka labiausiai – tokie mažieji džentelmenai…), ir vyrą (per praėjusias Kalėdas jis gavo dvejas peteliškes – vieną, „normalią“, languotą, kaip sūnaus, kitą – autorinę aksesuarų dizainerės Simonos Barzdžionytės, odinę, jėzau, net gėda prisipažinti… ūsų formos (rodos, sakiau, kad ūsais jau persirgau… Na, bet čia buvo dar pernai :)).

Šią ūsų formos odinę peteliškę dovanojau vyrui, bet dovana dažniau naudojuosi pati 🙂

Vienu metu net buvau pradėjusi svarstyti, ar nereiktų pradėti pačiai kurti peteliškių ar bent jau kaupti nuosavą kolekciją.

Panašiai kaip skrybėlė padeda išgyventi prastos šukuosenos dieną, peteliškė gelbsti įvaizdį, kai norisi atrodyti kaip nors kitaip, nenuobodžiai. Tarkime, kelnių ar smokingo kostiumas, balti marškiniai, aukštakulniai – nagi labai stilinga ir skoninga, bet… nuobodu, o štai pasirišai peteliškę, kaip stilistė Austėja Jablonskytė, ir jau visai kita daina. O jei kostiumas dar ir raudonas…

 

Audrey Hepburn idealiai tiko ne tik „Givenchy“ maža juoda suknelė
Marlene Dietrich praėjusio amžiaus 4 dešimtmetyje išpopuliarino ne tik smokingą
Kino legendos įvaizdį bando atkartoti popkaralienė Madonna
Stilistės Austėjos Jablonskytės vyriškai moteriškas įvaizdis
Ritos Oros improvizacija tartano tema

Kažkas blogosferoje pavadino peteliškę žavingiausiu pavasario aksesuaru. Ir sunku būtų su tuo nesutikti. Gaila, kad tarptautinė peteliškių diena švenčiama visai ne pavasarį, o vasarą, rugpjūčio 28 dieną. (Nors, atrodo, kad ją linkę švęsti tik amerikiečiai :).)

Kaip aš anksčiau neatradau šio puikaus aksesuaro? Juk kai pagalvoji, tai taip elementaru, bet kaip efektinga – kai peteliškę ryši moteris. Negaliu atsižiūrėti į Beatą Tiškevič-Hasanovą žurnalo „Moteris“ lapkričio mėnesio viršelyje, kur ji su peteliške. Neįtikima, kaip moteriškai žavingai ji atrodo, segėdama vyrišką aksesuarą!

Man labai patinka šis Beatos Tiškevič-Hasanovos įvaizdis, sukurtas žurnalo „Moteris“ mados redaktorės Justės Kubilinskaitės

Nuotrauka – iš žurnalo „Moteris“, fotografė – Agnė Gintalaitė

O kai išvydau ne prijuostę, o peteliškę ryšinčią žavingąją puodų burtininkę Beatą Nicholson to paties žurnalo sausio numeryje, ją ne iš karto net pažinau!

Įpratusiems matyti Beatą Nicholson su linine prijuoste – štai toks akibrokštas. Stilius – Justės Kubilinskaitės, makiažas ir šukuosena – Vaidos Venckutės

Nuotrauka – iš žurnalo „Moteris“, fotografė – Reda Mickevičiūtė

Kad man būtinai reikia peteliškės, sugalvojau pamačiusi ekrane kažkuriam muzikiniam projektui teisėjavusią Katažiną Nemycko. Tąkart mane sužavėjo ne tiek juoda peteliškė prie smokingo švarko ir baltų marškinių, kiek karoliai. Nerealiai patiko šis moteriškas, nors ir nenaujas, peteliškės ir karolių derinys.

 

Vienas pirmesnių peteliškės debiutų lietuviškojoje televizijoje priklauso Katažinai Nemycko

Nuotrauka – iš alfa.lt

Modelis Eglė Grėbliauskaitė-Tursienė televizijos projekte „Mados teismas“

Nuotrauka – iš lrytas.lt

Bene didžiausias atradimas man buvo tai, kad peteliškes mėgo net princesė Diana. Nors apranga tais laikais buvo daug konservatyvesnė, o dar ir varžoma visokiausių protokolinių reikalavimų (ledi Di atveju), ji nepabūgo ryšėti peteliškės ir netgi būti taip įamžinta.

Ledi dėvi peteliškę? Princesė Diana mėgo laužyti stiliaus taisykles

Čia tau ne Kim Kardashian asmenukė tviteriui…

Kim Kardashian desperatiškai vaikosi madų

Bet šį aksesuarą mėgsta įvairaus „kalibro“ žvaigždės (aktorė Diane Kruger – ypač), ir tai nuostabu!

Diane Kruger peteliškę sugeba derinti prie visko: plunksnuoto sijono…
…kelnių aukštintu liemeniu ir baltos berankovės palaidinės…

 

…prie „Chanel“ ir „Mary Jane“…
…ir net šortukų

Nes peteliškės yra cool.


[fbcomments]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *