Populiarieji BB kremai: kuris geriausias?

Prieš porą metų mūsų grožio padangėje pasirodžiusios kregždutės, kosmetikos pasaulio vadinamos BB kremais, vis dar labai populiarios ir sparnų suskleisti neketina. Priešingai, susidaro įspūdis, jog kosmetikos gamintojai laiko privaloma užduotimi išleisti bent vieną šio tipo produktą – BB, CC, o dabar jau ir DD…

Daug pasakoti apie BB kremus turbūt nereikia – visi apie juos yra ką nors girdėję. Trumpai drūtai: beauty balm, arba blemish balm (iš čia ir pavadinimas BB) laikomi unikaliais, nes ne tik puoselėja odą, bet ir paslepia jos trūkumus (panašiai kaip makiažo pagrindas ar pudra) bei suteikia gaivų atspalvį. Kai kurie kremai atlieka ir daugiau funkcijų (bent jau taip žada jų gamintojai). Šiems daugiafunkciams kremams „viskas viename“ apibūdinti naudojami epitetai „magiškas“, „stebuklingas“ ir pan. Tiesą sakant, į tokius kosmetikos stebuklus, kurie tiek daug žada, žiūriu gana įtariai, tačiau esu be proto smalsi ir… šiek tiek naivi, nes esu linkusi entuziastingai sutikti visokias kosmetikos pasaulio naujoves. Todėl buvo smalsu išsiaiškinti, kodėl BB kremai dabar tokie populiarūs ir ar iš tiesų gamintojai ką žada, tą ir duoda.

Kai pradėjau bandyti BB kremus, norėdama išrinkti mano odai labiausiai tinkantį ir man patinkantį, kosmetikos parduotuvėse galėjai įsigyti tik apie 6–7 šiuos produktus. Visus juos pirkau ir sąžiningai bandžiau iki paskutinio tūtelės lašo. Dabar jų tokia gausybė, kad nebežinau, ar spėsiu visus juos išbandyti ir aprašyti, todėl perku po kelias pakuotes iškart ir tepu, tepu… O kol kas geriausi yra…

1. „Garnier Miracle Skin Perfector Daily All-In-One B.B. Cream“ (Original)

Žurnalas „Cosmopolitan“ išrinko jį 2012 metų produktu ir paskelbė veido priežiūros lyderiu prêt-à-porter produktų kategorijoje. Šis kremas gali puikuotis ir buvęs pirmasis BB kremas Lietuvoje. Jis buvo pristatytas prieš daugiau kaip porą metų kaip precedento neturintis ypatingas „kremas ne kremas“ – ir gydo odą, ir maskuoja jos trūkumus.

Tai pirmasis BB kremas, kurį išbandžiau. Rinkausi šviesiausią atspalvį „Light“ (galima rinktis iš dviejų – „Light“ ir „Medium“).

Tiesą sakant, jis pirmas, bet ne ypatingiausias. Nors kremas ant odos pasklinda lengvai, švelniai, o oda atrodo gaivi, šiek tiek kliuvo „blizgi“ kremo tekstūra ir pastangos, kurių reikia, kad spalva atrodytų tolygi. Kvapas gaivus, malonus, tiesa, turi kažkokį „poskonį“, panašiai kaip savaiminio įdegio kremai ir losjonai.

Dabar linijoje jau yra ir „BB Garnier Miracle Skin Perfector“ jautriai, brandžiai, mišriai ir riebiai odai bei rutulinis kremukas paakiams.

Kaina – 22,90 lito, 50 ml

Mano vertinimas – 7 balai

2. „Maybelline Dream Fresh 8-in-1 BB Cream“

Šio grožio balzamo („lengvo“ atspalvio; galima rinktis iš šviesaus, vidutinio ir tamsaus) sunaudojau dvi tūbeles. Pabaigus pirmą, kurią gavau dovanų (šios man užteko maždaug porai mėnesių, naudojau kasdien), buvau visai maloniai nustebinta jos poveikio, tad norėjau įsitikinti, ar ir naudodama antrą kartą šį kremą jausiuosi taip pat, ir koks bus poveikis burtams išsisklaidžius.

Burtai neišsisklaidė: kremas ypač maloniai „priglusdavo“ prie odos, suteikdavo jai tokį malonų lengvą rusvą atspalvį, jog kolegės kaskart pagirdavo, jog atrodau pailsėjusi ir  įdegusi. Vasarą aš labai mėgstu naudoti toninį kremą (mano oda labai blyški, ir kartais norisi suteikti jai lengvo atspalvio), nes nereikia atskirai tepti veido drėkinamuoju kremu, paskui dar tepti pudros. Tai šis kremas man pasirodė puiki tokio kremo ir makiažo pagrindo alternatyva (ir dargi su SPF 30). Išskyrus kvapą: šis mane truputį erzino.

Kaina – apie 25 litus, 30 ml

Mano vertinimas – 9 balai

3. „Collistar Magica BB

Radusi jį parduotuvėje, pasukau tiesiai prie kasų, nė nepaskaičiusi produkto aprašymo: „Veido odą tobulinantis BB kremas nuo raukšlių“. Et. Nemanau, kad mano odai jau reikia priemonių nuo senėjimo, bet, kad jau nusipirkau katę maiše, reikia pabandyti su ja susigyventi.

Pakuotėje apie šį kremą rašoma: „Vienu mostu sukuria tobulą veido odą. Šis kremas skaistina veido odą ir suteikia vientisą gražų atspalvį. Oda tampa švytinti, pilna energijos, apsaugota nuo senėjimo.“ Ko jau ko, bet tuo metu, kai bandžiau kremą, švytėjimo ir energijos mano odai labai reikėjo: ji atrodė papilkėjusi ir labai išsausėjusi. Žadama, kad natūralią skaisčią spalvą šis BB stebuklas suteiks akimirksniu.

Brangesnis – nebūtinai geresnis, pagalvojau sutepusi ant savo odos beveik šimtą litų kainavusį kremą. Todėl, kad ypatingo magiško poveikio aš nepajutau (arba gal tai tiesiog nebuvo mano kremas), išskyrus švelniai rusvą atspalvį (tačiau visi BB kremai jį suteikia). Spalva iš tiesų buvo tolygi ir natūrali, kaip ir buvo žadama (aš bandžiau pirmo numerio atspalvį, „Light medium“, yra dar vienas – jis tamsesnis). Kremą galima naudoti vieną arba prieš makiažo pagrindą. Pliusas ir už tai, jog kremas turi apsaugos nuo UVA ir UVB spindulių filtrą (SPF 20).

Tiesa, kai tik pradėjau naudoti šį kremą, vyras pirmą dieną pasakė man komplimentą, jog „pasipudravusi nosytę“ atrodau gražiai.

Kaina – 99 litai, 50 ml

Mano vertinimas – 8 balai

4. „Deborah Milano BB Cream 5 in 1

Tuomet, kai nuo BB kremų dar nelūžo lentynos, šio ieškojau ilgiausiai ir, apėjusi visas kosmetikos parduotuves, radau vienintelėje vietoje, „Drogas“ Gedimino pr. Konsultantės, paklaustos apie šį kremą, tik gūžtelėdavo pečiais ir nukreipdavo į kitą parduotuvę. Viena pridėjo, kad nemažai klienčių teiraujasi šio kremo (tai kodėl tada jo niekur nėra?!).

Tai ir makiažo pagrindas, ir visų tipų odai tinkama visapusė priežiūros priemonė (sakyčiau, vis dėlto labiau makiažo pagrindas), kuri, kaip žadama etiketėje, lygina, paslepia bei mažina odos trūkumus, suvienodina odos spalvą, saugo nuo UV spindulių (SPF 20) ir kitų agresyvių aplinkos veiksnių.

Tiesą sakant, dėl šio kremo maliausi po visą miestą be reikalo: jis man per sunkus, per tamsus (nors rinkausi gan šviesų iš penkių atspalvių – „02 Beige“, bet, matyt, pasirinkau netinkamą), jei prieš tai  nepatepu odos drėkinamuoju kremu, sunku jį užtepti, be to, atspalvis gan greitai „nusitrina“. Pliusai: oda atrodo matinė.

Aplinkinių komplimentų, „dėvėdama“ šį kremą, nesulaukiau. Netgi priešingai: vyras sykį mestelėjo, kad nepasidažiusi, t. y. natūrali, jam atrodau gražesnė. Matyt, ir jam užkliuvo mano odai neįprastas atspalvis.

Kaina – 39 litai, 30 ml

Mano vertinimas – 6 balai

5. „Estēe Lauder DayWear BB Anti-Oxidant Beauty Benefit Creme“

Šį kremą naudojau vasarą, tad labai džiaugiausi itin aukštu SPF 35 indeksu. Man patiko, kad kremas nesunkus, lengvai pasklinda ant odos, malonaus vos juntamo kvapo. Juo pasitepus, oda atrodo natūraliai, atspalvio (vėlgi – rinkausi lengviausią, „01 Light“) beveik nematyti, tačiau veidas atrodo gaiviai, oda pailsėjusi ir švytinti. Vis dėlto iki dešimtuko dar kažko trūksta… Ieškosiu toliau.

Kaina – 139 litai, 30 ml

Mano vertinimas – 9 balai

6. „Rasa BB+Hyaluronan“

Norėčiau penkerius metus kurtam ir tobulintam pirmajam lietuviškam BB kremui parašyti dešimtuką, bet… Nors tepti jį lengva, odai jis suteikia lengvo atspalvio ir meilę jam prisiekinėja Lavija Šurnaitė, vis dėlto jis man nelabai patiko – neprilipo nei prie veido, nei prie širdies, su visa pagarba lietuviškos kosmetikos gamintojams: efektas trumpalaikis (spalva „nusitrynė“ po kelių valandų), kremas pasiskirstė nelabai tolygiai, nepastebėjau ir jo išgirtojo maskuojamojo poveikio. Kremas su atspalviu, ir tiek. Galbūt tiesiog nespėjau jo prisijaukinti (naudojau tik šio kremo mėginuką ir kol kas dėl to labai džiaugiuosi).

Kaina – 24,99 lito, 50 ml

Mano vertinimas – 5 balai

7. „L‘Oréal Paris Nude Magique BB Cream“

Gamintojai teigia, kad tai tobulai prie veido spalvos prisitaikantis BB kremas. Jau pirmąkart užtepus (naudojau atspalvį „Light Skin“, dar yra šiek tiek tamsesnis), oda atrodo skaisti ir švytinti, vaizdas veidrodyje mane, galima sakyti, pribloškė. Kiek neįprasta man balta kremo tekstūra: tepdama balta mase veidą, baiminuosi savaiminio įdegio priemonių arba „Egipto žemės“ efekto, kai staiga išryškėja ne visai pageidautas atspalvis… 🙂 Bet tikiu, kad prie jos galima priprasti.

Kremas lengvas kaip debesis, akimirksniu pasklinda ant odos ir suteikia jai gaivumo. Naudojamas kaip makiažo pagrindas (ir parduodamas kaip dekoratyvinės kosmetikos priemonė), o atrodo, tarsi nieko neužtepta! Kol kas didžiausias atradimas.

Kaina – 35,95 lito, 30 ml

Mano vertinimas – 10 balų

8. „L‘Oréal Paris Nutri-Gold BB Cream“

Dar vienas baltos tekstūros (matyt, skiriamasis „L‘Oréal Paris“ BB bruožas) universalaus vieno atspalvio produktas. Gana riebus, todėl skirtas šaltuoju metų laiku. Deja, nelabai patiko ir nepateisino mano lūkesčių: per riebus (nors tekstūra tepti gana maloni), veidas nuo jo blizga ir atrodo tarsi pro polietileno plėvelę. Sukurtas labiau kaip maitinamoji puoselėjamoji priemonė nuo vėjo, šalčio, tik suteikianti lengvą atspalvį ir, kaip tvirtinama ant pakuotės, švytėjimo (šio nepastebėjau). Pliusai: su apsaugos filtru SPF 20, kadangi kremas „sodrus“, sausai ir labai sausai odai (mano) labai komfortiškas. Papildomą balą skiriu už malonų kvapą (nieko negaliu sau padaryti – man kremas turi kvepėti skaniai).

Kaina – 34,49 lito, 40 ml

Mano vertinimas – 7 balai

P. S. Kremus surašiau tokia seka, kokia bandžiau. Vertinau balais iš dešimties.

[fbcomments]

6 thoughts on “Populiarieji BB kremai: kuris geriausias?”

 1. Man taip pat labai patiko Nr. 7, gerai maskuoja ir jo nesimato. Dar laaaaabai aptiko Pupos, kadangi pirkau vasarą, tai įsigijau tamsesnio atspalvio. Dabar tenka šiek tiek skiesti dieniniu kremu, bet užtat gaunasi nuostabus rezultatas <3

  1. Būtent, labai svarbu, kad BB kremas būtų „nematomas“, o jo spalva tobulai susilietų su veido atspalviu. Kol kas tai puikiai pavyko jau minėtam septynetukui, tačiau dar yra tieeek nebandytų BB kremų, tarp jų ir Jūsų giriamas „Pupa“. Ačiū, kad pasidalinot savo patirtimi!

 2. Is cia isvardintu, esu bandzius tik Rasa. labai labai nusivyliau. Tai buvo mano pirmasis bandytas BB kremas. jis man visai nesitepe ant veido, nepavyko jo normaliai uzsitepti! Man jis “voliojosi: i kazkokius keistus gabaliukus! Pabandziau du kartus ir ismeciau… Po tokios prastos pradzios maniau gal visi BB kremai tokio blogumo. Taciau netycia vienam renginyje gavau kelis meginukus “Ponds BB” kremo. Ir jis man labai labai patiko! Taip patiko, kad net nesinori kitu bandyt. Niekad nesu sulaukus komplimetu kad taip graziai oda atrodo, tiesiog svyti.

  1. „Pond’s“ kremams jaučiu savotišką nostalgiją – tai buvo pirmieji mano kremai ankstyvoje jaunystėje. Prisimenu ir dabar tą lydintį prabangos pojūtį jais tepant veidą :-). Maniau, kad jų gal net nebegamina, o štai – prašom – pasirodo, jie ir BB kremą turi! Kiek daug naujų netikėtų dalykų paaiškėjo, smagu :-). Ačiū, Irma, už komentarą! („Rasa“ ir man labai nepatiko, deja. Nežinau, kas ten jiems nepavyko… Bet gerų BB kremų tikrai yra!)

 3. Paskaičiau ir negalėjau neišbandyti. Kadangi labiausiai išgirtas čia buvo Nr. 7 Loreal, tai būtent jį vakar ir įsigijau. O dar kaip žinia dabar Maxima prekybos centruose vyskta akcija kūno priežiūros ir kosmetikos priemonėms. Taigi ir kainytė jo sumažėja.
  Iki šiol buvau bandžiusi Garnier. Ir mintis buvo, kad gal per tamsią spalvytę pasirinkau. Bet ir šviesesnę pabandžius supratau, kad vis vien matomas tarsi kaukės efektas. Kremas gerai susigeria ir gerai drėkina (na bent jau aš tokį pojūtį pajutau), bet vaizdas bent jau man neatrodė labai natūralus. O ir šviesesnis paltukas liko pasitepęs nuo jo, t.y. palaipsniui jis valosi.
  O štai šiandien pirmą kartą išbandytas Loreal tikrai sužavėjo. Jis toks lengvutis, prisitaikantis prie odos ir jokio kaukės efekto. O ir veidas toks švelnus, glotnus. Super! Man labai patiko.
  Didelis dėkui autorei už šį straipsniuką ir rekomendacijas.

  1. Edita, be galo džiaugiuosi sėkmingu antruoju bandymu, o dar smagiau dėl to, kad rekomendacijos pasiteisino ir buvo naudingos :-). Sėkmės!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *