Knygų mugės perliukai fashionistoms

Knygų mugės visuomet laukiu kaip Kalėdų. Jei galėčiau, knygoms išleisčiau visus pinigus. Laimė (nors iš principo šis žodis netinka, nes nėra čia kuo džiaugtis, netgi priešingai), mados knygų ir knygų apie madą Lietuvoje išleidžiama ne tiek jau daug (o tikrai kokybiškų – dar mažiau). Vis dėlto, kaip pastebėjo ir gerbiamas mados istorikas bei populiarintojas Aleksandras Vasiljevas savo naujausios lietuvių kalba išleistos knygos pristatyme, knygų apie madą poreikis yra didžiulis. Sutinku su juo: pati stengiuosi įsigyti visas naujienas. O knygų mugė – puiki proga papildyti savo mados knygų lentynas. Šių metų knygų mugė kai kurias iš jų siūlo įsigyti tiesiog fantastiškomis kainomis! Tarp jų yra ir labai karštų naujienų.

Manoknyga.lt stendas (5.D15)

Sara Gay Forden „Mados namai Gucci“

70 Lt (ne mugės kaina – 89,83 Lt; knygynuose esu mačiusi šią knygą už 110 Lt)

Neapsakomai maloni liesti knyga – galėtum ją tik glostyti, kaip kokią „Gucci“ rankinę :-). Tačiau šią knygą apie verslą reikia ne čiupinėti, o skaityti. Joje galima daug sužinoti apie mados verslo užkulisius. O skaityti malonu tarsi kokį meilės (arba detektyvinį) romaną.

„Sofoklio“ stendas (5.B03)

Naujausia Aleksandro Vasiljevo knyga „Mados likimai“

30 Lt

Retas kuris moka apie madą kalbėti (ir rašyti!) taip žaismingai ir įdomiai kaip mados istorikas Aleksandras Vasiljevas. Jo pirmąją knygą lietuvių kalba „Šiandien esu madingas. 100 atsakymų į klausimus apie madą ir save“ tiesiog prarijau, o paskui skaičiau dar bent tris kartus. Todėl labai apsidžiaugiau išgirdusi, kad prieš knygų mugę pasirodys ir antroji šio charizmatiško mados žinovo knyga. Joje autorius žada daug intriguojamų mados pasaulio faktų, įdomybių, garsių asmenybių likimų, savo straipsnių iš gerokai apdulkėjusių mados leidinių. A. Vasiljevas moka ne tik kautis dėl vintažinių suknelių aukcionuose ir kolekcionuoti praeities madą, bet ir šios faktus – kaskart nustembi, kad apie madą kažko svarbaus dar nežinojai.

Gian Luigi Paracchini „Prada gyvenimas“

25 Lt

Visos knygos apie madą galėtų būti tokios ryškios kaip ši – tuomet jas tikrai visi pastebėtų. Ryškus ne tik šios knygos viršelis, bet ir asmenybė, kurios gyvenimui bei sėkmingai mados verslo imperijai ir skirtas šis biografinis pasakojimas – Miuccia Prada.

„Šarkos knygų“ stendas („Gimtasis žodis“ 5.B05)

Renata Molho „Būti Armani“

20 Lt („sena“ kaina – 34,99 Lt)

Tinka į porą (ir į tą pačią lentyną) su „Prada“ knyga. Tik šios spalva man dar labiau patinka :-). Užmečiau akį į savo turimas knygas – dauguma jų arba baltos, arba juodos. Ko gero, tam, kad knygų lentynos atrodytų skoningai ir išvengtume tos spalvų kakofonijos, kuri kartais blaško ir, būkim atviri, nesukuria tvarkingų namų auros. Bet aš ne apie tai… Šią knygą skaičiau jau senokai, įspūdį paliko neblogą, gal todėl, kad apie poną Armani sužinojau tikrai įdomių ir niekur iki tol negirdėtų detalių.

Marie-France Pochna „Christianas Dioras“

30 Lt (o ne 44,99 Lt)

Tikrai verta dėmesio ir jautriai bei profesionaliai parašyta biografija apie legendinį prancūzų aukštosios mados dizainerį. Joje aprašomas ir Paryžiaus kultūrinis gyvenimas bei socialinis kontekstas, kuriame augo, brendo ir skleidėsi Ch. Dioro talentas ir asmenybė. Ir, žinoma, viskas, ką žinojome (ir ko ne) apie Dioro mados imperiją.

Knygoje daugybė informacijos, kai kurias pikantiškas detales net esu išsirašiusi. Pavyzdžiui, dizaineris beprotiškai mėgdavo teikti dovanas, o mėgstamiausias jo vaidmuo buvo Kalėdų Senelio. Dioro mados namuose kalėdinių dovanų sulaukdavo visi: Ch. Dioras ištisus mėnesius praleisdavo ieškodamas tinkamiausių dovanų kiekvienam iš 500 (!) savo darbuotojų. Et, daugiau tokių darbdavių!.. 😀

Šviežutėlė Alice Rawsthorn biografija „Yves Saint Laurent“

35 Lt (vietoj 44,99 Lt)

„Yves Saint Laurent biografija – tarsi spalvingas, provokuojantis filmas, kupinas kontroversiškų, itin charakteringų mados, meno ir politikos garsenybių. Čia vaidina Paloma Picasso ir Catherine Deneuve, Andy Warholas ir Rudolfas Nureyevas, Anna Wintour ir Viviene Westwood, Christianas Dioras ir Karlas Lagerfeldas, François Mitterrande’as ir Henry Kissingeris su žmonomis, Europos kilmingieji ir Amerikos galingieji. Vis dėlto pagrindinis vaidmuo tenka Yves’ui Saint Laurent’ui – prieštaringai, jautriai, nenuspėjamai, įžeidžiai asmenybei – ir jo ilgamečiam gyvenimo draugui Pierre’ui Bergé, kuris daugelį metų beatodairiškai jį saugojo ir mylėjo.“ Nekantrauju šį „filmą“ pamatyti.

Jennifer L. Scott „Madam Elegancijos pamokos“

20 Lt (anksčiau – 32,99 Lt)

20 stiliaus paslapčių, kurias autorė sužinojo gyvendama Paryžiuje. Gaila tik, kad šią knygą parašiau ne aš :-). Portalas moteris.lt pavadino ją kiekvienos moters vadovu ir apibūdino ją gana taikliai – iš tiesų daugelis prancūzių paslapčių nesunkiai pritaikomos, tereikia… nors truputėlio prancūziškumo.

Luanne McLean „Šiuolaikiniai mados stilistai“

25 Lt (vietoj 49,99 Lt)

June Marsh „Mados istorija. Nuo New Look iki šiandien“

60 Lt vietoj 89,99 Lt

Stende rašoma, kad ši knyga yra perkamiausia.

Fotografijų albumas Lady Gaga x Terry Richardson

25 Lt (prieš metus ši knyga kainavo apie 120 Lt)

Garsiąją dainininkę fotografavo kontroversiškai vertinamas, tačiau neabejotinai talentingas provokatorius Terry Richardsonas. Albume – 450 „užkulisinių“ „kitokios Gagos“ nuotraukų.

Isabel Wolff „Vintažinis romanas“

20 Lt (24,99 Lt)

Lengvas skaitalas toms, kurioms patinka meilės istorijos. O ir leidinio rūbelis labai jau mergaitiškai mielas… Pridėtinė knygos vertė – vintažinė mada: pagrindinė knygos herojė Fibė turi mažą vintažinių drabužių krautuvėlę, tad pramaišiui vis pateikiama kokių nors įdomių dalykų apie vintažinę madą – supažindinama su kai kuriais senosios mados kūrėjais, vintažinių drabužių ypatumais. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad prieš 50 metų moterys buvo lieknesnės nei dabar, todėl vintažinio apdaro dydis dažnai būna mažesnis? Tačiau iš tiesų šis pasakojimas atskleidžia tikrąją vintažo reikšmę. Todėl knygą verta pirkti ir skaityti toms, kurios neabejingos vintažinei madai (jei to dar nepadarė, nes knyga nėra nauja).

„Alma Littera“ stendas (5.C19/4.26)

Jennifer Baumgartner „Ką apie tave sako apranga. Psichologija moters drabužinėje“

24 Lt („sena“ kaina – 33,90 Lt)

Toms, kurios domisi ne tik skudurais, bet ir psichologija. Ir toms, kurios neturi ką apsirengti. Šmaikšti, patarimų nešykštinti knygelė, parašyta pagauliai ir įdomiai.

Gintarės Albrechtaitės-Lingienės sudarytas lietuviškosios mados „almanachas“ „Lietuvos mada“

Tik 37 Lt (vietoj kadaise mano mokėtų 93 Lt)

Gausiai iliustruota 22 drabužių dizainerių biografijų ir kūrybos knyga. Beje, knygoje nėra Juozo Statkevičiaus. Kai knyga buvo leidžiama, dėl to kilo didžiulis skandalas.

„Obuolio“ stendas (5.B06)

Ines de la Fressange, Sophie Gachet „Paryžietė“

39 Lt (vietoj 65 Lt!)

Pamačiusi šį TOP pasiūlymą (ši knyga įvardijama kaip TOP prekė) kone nusigraužiau nagus – prieš Kalėdas už šią knygą knygyne suplojau netoli 67 Lt. Bet taip jos norėjau, dar tada, kai ją buvo galima skaityti tik prancūziškai, kad griebiau net nesusimąsčiusi, už kokią kainą galėčiau ją gauti knygų mugėje po poros mėnesių. Griebkit, jei tik domitės prancūzišku rengimosi ir gyvenimo stiliumi ir – ypač – jei karts nuo karto nuvykstate į Paryžių. Knygoje gausybė nuorodų ir adresų, kur ir kodėl verta apsilankyti.

[fbcomments]

One thought on “Knygų mugės perliukai fashionistoms”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *