Šiandien baigiau skaityti Luanne McLean knygą „Šiuolaikiniai mados stilistai“ (leidykla „Šarkos knygos“). Joje pasakojamos įspūdingos dvidešimties šių laikų stilistų istorijos. Paskutinis knygos skyrius gvildena klausimą, kaip būti geram savo paties stilistui. Štai keletas patarimų.
►Apgalvokite galimus drabužių derinius.
►Kūno formos ir plaukų spalva daro didelę įtaką stiliui. Jei pakis svoris ar pakeisite plaukų spalvą, stilius ir drabužių spalvos taip pat pasikeis.
►Apatinis trikotažas gali pagerinti arba sugadinti bendrą įvaizdį. Matomas liemenėlės patnešėlės gumbas ar kelnaičių linija gali sugadinti net tobulai apgalvotą aprangą. Niekada neapsiriksite pasirinkusios kūno spalvos apatinius, o besiūlės kelnaitės yra tiesiog puikus išradimas, kaip ir „Spanx“ figūrą aptempiantys šortukai.
►Liemenėlės be petnešėlių ir krūtinę pakeliančios liemenėlės – puiki investicija siekiant pagerinti kūno formą po drabužiais.
►Pėdkelnės aprangai gali suteikti išskirtinumo, pavyzdžiui, priderinus gėlėtas prie vienspalvės suknelės. Tačiau jos lengvai gali sugadinti derinį – spalvotos tinklinės kojinės ir pieštuko formos sijonas netiks biure.
►Visada pasitikrinkite savo aprangą iš priekio ir nugaros priešais viso ūgio veidrodį. Žmonės jus mato 360 laipsnių, todėl rengdamosi patikrinkite visus kampus.
►Pravartu spintoje turėti keletą pagrindinių drabužių, kurie metų metus pragulėdami spintoje neišeis iš mados. Tai – balti marškiniai, juodos kelnės, juodas pieštuko formos sijonas, idealiai tinkančių džinsų pora, kelios juodos suknelės, lietpaltis su diržu, žieminis paltas, juodi bateliai, metalo spalvos sandalai ir pora ilgaaulių iki kelių bei iki kulkšnies. Šiems daiktams verta išleisti daugiau pinigų, nes jie ilgai tarnaus ir visada derės su naujais pirkiniais.
►Madingi dalykai kinta greičiau, todėl logiška už juos mokėti mažiau.
Ar sužinojau ką nors naujo? Ne itin. Bent jau tie patarimai nenustebino. Kiekvienas turbūt žinome šias neprilygstamo stiliaus taisykles, tad tikėjausi kažko daugiau. Tiesa, kai kurių šiuolaikinių stilistų sėkmės istorijos iš tiesų įkvepiančios, o ir požiūris į darbą man patinka (pvz., „dirbk, kol griūsi iš nuovargio. Jei tai nepadeda, dirbk dar daugiau“). Bet tai ir tiek. Knygoje nemažai kalbama apie amerikietiškąją madą, minima daug „garsių“ prekių ženklų (kurių daugumą girdėjau pirmą sykį, kad ir kaip apmaudu būtų pri(si)pažinti).
Pritrūko ir kūrybiškesnio požiūrio į kalbą: tekstas išverstas daugmaž pažodžiui, sausokas, patingėta paieškoti „skanesnio“ žodžio ar konstrukcijos. Tai man, kaip filologei, šiek tiek užkliuvo. Tačiau tie, kurie knygoje ieškos įkvėpimo ir padrąsinimo imtis stilisto amato, neturėtų nusivilti. Leidinyje nemažai iliustracijų, nurodyti stilistų interneto puslapiai ir tinklaraščių adresai, todėl veiklos turėtų užtekti ilgam. Kas žino, gal po šios knygos Lietuvoje padaugės gerų mados stilistų? Tuomet ir naujų nepriekaištingo stiliaus patarimų galbūt sulauksime.
2 thoughts on “Kuo nuvylė ir pradžiugino šiuolaikiniai mados stilistai”