Follow your heart, arba 15 nuostabių dalykų, atrastų šią žiemą

Kažkokia labai trumpa šiemet buvo žiema, nemanot? Net Kristinos Kruopienytės šiltųjų pirštinių, apie kurias svaigau dar nuo rudens, nebespėjau įsigyti (tačiau kaip alternatyvą pamačiau meno galerijos „Portfolio“ veltinę delninę ant savo draugės rankos ir trūks plyš pati tokios užsimaniau – rankų gal ir nelabai joje pasišildysi, tačiau, tarnaujanti kaip mova, ta rankinė vis tiek labai jauki ir netgi, sakyčiau, savotiškai šildo). Užtat atradau kitų nuostabių dalykų… Griebiančių už širdies, pataikančių tiesiai į širdį, su širdelėmis arba rožinės spalvos (kaip netikėta! :-)).

1.

Mano vienas didžiausių atradimų – rožinės spalvos dovanų popierius. Į jį vyniojau ne tik meilės mėnesį gimusių mylimų draugių dovanas, bet ir kalėdinius siuntinėlius ir lauknešėlius. Fantastika! O jei dar prie tokios dovanos prisegi minkštą širdelę ar karūną… Matyt, ir man, kaip dizainerei Agnei Kuzmickaitei, ką tik pristačiusiai ateinančio šiltojo sezono kolekciją, kilo noras kasdienybėje pasijusti princese ir tokiomis pat princesėmis paversti savo drauges. Linkėjau joms (ir jums linkiu!) tiesiai nešioti savo karūną, kad ir kokia nuo perlų ir briliantų (jūsų laimėjimų, mažų ar didelių darbų, meilės sau) ji būtų sunki.

2, 3.

Šviesioms idėjoms ir tamsioms mintims (nors man labiau patinka šviesios ir visokios kitokios – keistos, iš pirmo žvilgsnio neįgyvendinamos, staiga šovusios ir pan.) skirta užrašų knygelė, kurią „suporavau“ su vasario mėnesį kasdien mane lydėjusia mintimi/linkėjimu – follow your heart, kurią visą mėnesį ištikimai „nešiojo“ mano kompiuteris. Ši mintis yra iš fantastiško tinklaraščio Coco/Mingo, kurį irgi atradau šią žiemą visai netikėtai, ir labai dėl to džiaugiuosi. Pozityvo užkrauna ilgam, o jau vaizdai akims ir peno vaizduotei!

4.

Iš knygų mane pavergė literatūros debiutanto Arūno Matačiaus ryškiai rožinis lietuviškasis „Fifty Shades of Grey“ – „Naivus romanas apie meilę, vyrą ir šokoladą“ (30 Lt). Pirmiausia, aišku, dėl spalvos, ir prabangaus „chaneldioriško“ (anot vienos skaitytojos) audiniu aptraukto viršelio. Nesu didelė vyrų lektūros (ypač kai jie rašo apie meilę) gerbėja, ir jei ne ta ryški spalva, į knygą net nebūčiau atkreipusi dėmesio. O dabar užsinorėjau jos iš principo, įkvėpimui sužadinti ir pavasariui greičiau prišaukti (gerai jau, gerai, girdėjau, kad ir erotinių scenų čia netrūksta :-P).

Be to, knyga spausdinta ant popieriaus, kuris pagamintas iš atsakingai augintos medienos. Dairiausi šios knygos mugėje praėjusį savaitgalį, sekiau, kaip buvo nurodyta, pagal karšto šokolado kvapą – taip atsidūriau prie „Beatos virtuvės“ ir „Chocolate Naive“ stendo, bet knygos niekur nebuvo. Galit ją kas nors padovanoti man gimtadieniui :-). Tiesa, autorius sukūrė interneto puslapį, kuriame galima rasti ir muzikos takelius visiems skyriams, ištraukų ir citatų iš šios knygos.

5.

Šios žiemos geriausių matytų filmų tope pirmauja, be abejo, Paolo Sorrentino „La grande bellezza“ (arba „The Great Beauty“, „Didis grožis“).

Roma ir taip neatsigina turistų, o po šio filmo, man regis, jų dar priplūs į amžinąjį miestą (ir pati būčiau nieko prieš, ypač jei kas pasiūlytų pavakaroti bute su terasa į Koliziejų :-)). Juolab kad Paulius ir Jurga Jurkevičiai su sūnumi Simonu išleido ir savotišką meno, mados ir gastronomijos gidą po Romą „Sava Roma“. Knygų mugėje varčiau – patrauklus leidinys, todėl jei ruošiatės į Romą, įsimeskit į kelioninį krepšį.

O grįžtant prie filmo – sunku apie tokią juostą kalbėti, ją reikia žiūrėti (ir ne vieną kartą). Sutapimas: pažiūrėjusi filmą, kitą dieną sužinojau, kad jis buvo išrinktas geriausiu 2013 metų Europos filmu.

6.

Šiaip nesu labai didelė britų dizainerės Stellos McCartney ekomados gerbėja, bet ši švelnios rožinės spalvos suknelė iš 2014 metų Resort kolekcijos mane tiesiog pavergė. Žinau, kad 2672 JAV dolerių jai taip greit nesutaupysiu :-), bet bent jau seilę pavarvinsiu.

7.

„Ganni“ džemperis, išpažįstantis meilę, primena man svajonę kada nors pradėti mokytis prancūzų kalbos.

8.

O šis šmaikštus „Bag Ladies“ drobinis maišelis – jog ir „Prada“ rankinė kada nors įsikurs mano spintoje :-).

9.

Ryškios fuksijų spalvos odinės Vivienne Westwood pirštinės su širdelėmis kažkaip labai į temą – širdžių aplikacijos šiuo metu valdo.

10.

„Sweet Sugar“ tampres (120 Lt) „La Boutique“ feisbuke (nuotrauka taip pat iš ten) pamačiau Valentino dienos išvakarėse ir jau buvau bebėganti jų pirkti. Paskui širdelių diena praėjo ir… aš vis dar noriu tų timpių!

11.

Nors pamišimas dėl apykaklių slūgsta, negalėjau atsispirti šiai dailiai minimalistinei apykaklaitei iš pilko trikotažo („Žaislų turgus“, 30 Lt) ir Kalėdoms ją sau pasidovanojau.

12.

Vienu metu smokingų mada buvo pasiekusi apogėjų, o štai dabar damos ir vėl mielai dėvi a la smoking tipo drabužius. Kai pamačiau šias atlikėjų prodiuserės Neringos Zeleniūtės nuotraukas iš M.A.M.A. apdovanojimų, ilgai negalėjau atitraukti nuo jos akių – ir nuo supermadingos šukuosenos, ir nuo fantastiškos, žiaurų pavydą keliančios Olgos Filatovos-Kontrimienės ir Ainos Zinčiukaitės suknios. Iš nugaros ji primena smokingą, o iš priekio tokia kukli suknytė. Palyginti su ja, tradicinį smokingą (tiesa, „Yves Saint Laurent“, šiek tiek aukštesnio „kalibro“) BAFTA apdovanojimuose vilkėjusi Angelina Jolie atrodė labai nuobodžiai (nors kaip visada pritrenkiančiai, ko gero, taip pat nuostabiai ji atrodytų ir su bulvių maišu).

13.

Reikia pakalbėti ir apie gastronomines madas. Jas nuo šiol diktuoja Ali Gadžijevas, dar ne taip seniai buvęs virtuvės mitų griovėjas. Jis neseniai Senamiestyje įkūrė madingą šokoladinę ir „prognozuos“ vestuvinių desertų madas. O taip pat siūlys nerealaus rankų darbo šokolado ir šiuo metu tokius madingus macarons.

14.

Beje, DKNY „makarūnsų“ tendenciją pritaikė parfumerijoje ir išleido saldų parfumuotą vandenį „Sweet Delicious Pink Macaron“ (159 Lt).

15.

„By Terry“ lūpų balzamas „Baume de Rose“ buvo sukurtas prieš dešimt metų, tačiau labai madingas ir trokštamas tapo pastaruosius porą metų. Jubiliejaus proga buvo išleista šventinė, širdelėmis puošta, pakuotė. Malonumas ne iš pigiųjų (155 Lt), tačiau tai, kokius stebuklus su lūpų ir rankų oda daro šis lengvutis želė tekstūros gaminys, verta pajusti kiekviena.

Ne, už šiuos ditirambus niekas man nedavė šios priemonės net pauostyti (o kvepia ji – spėkite, kuo 🙂 – teisingai, rožėmis, ir gana intensyviai), sąžiningai taupysiu jai pinigus (nes, kaip buvo sakoma populiarioje reklamoje, kartą paragavęs negali sustot), kol žodis taps indeliu „Baume de Rose“ mano grožio priemonių lentynoje.

[fbcomments]

One thought on “Follow your heart, arba 15 nuostabių dalykų, atrastų šią žiemą”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *