Eksperimentas niekaip nesibaigia: mano mėnuo be makiažo

Kai rugsėjo pirmomis dienomis, grįžusi po atostogų, kalendoriuje pasižymėjau, jog pradedu grožio eksperimentą ir mėnesį nesidažysiu, maniau, ištversiu daugių daugiausia porą savaičių. Įsivaizdavau, kad tas likusias dienas iki spalio 3-ios, kai oficialiai turėjo baigtis mano nesidažymo mėnuo, braukysiu kalendoriuje nervingais kryželiais.

Štai kaip viskas nutiko. Dovilė iš „Laboratoire Bioderma Baltic“ pakvietė dalyvauti keturiolikos moterų projekte „Mano „Esthederm“ patirtis“: bandyti naują prancūzišką kosmetiką (iš tikrųjų ji nėra jau tokia nauja, Prancūzijoje žinoma nuo 1978 metų, kai aš dar nė nebuvau gimusi), vaikščioti į dangiško gerumo procedūras (kartą per savaitę, iš viso keturis kartus. Tiesą sakant, sutikčiau plauti grindis tame salone, kad tik Laura retkarčiais uždėtų ant veido alginatinę kaukę! Nieko tobulesnio odai negalėčiau pasiūlyti. Na, gal nebent tikro kašmyro megztinį, bet jam reiktų išplaut labai daug grindų…) ir įspūdžius aprašinėti specialiame tinklaraštyje. Labai plačiai nekartosiu to, ką aprašinėjau tame blog’e (mano įrašus galima rasti čia, čia, čia ir dar štai čia). Tačiau jau po pirmos procedūros su šia kosmetika išvydusi save veidrodyje nebenorėjau nieko tepti ant savo veido. Supratau, kad švytinti ir sveikai atrodanti moters oda yra didžiausias jos turtas.

Mano grožio eksperimentas: mėnuo be makiažo

Kol išmokau su tuo turtu elgtis ir naudoti visas priemones namie taip, kaip reikia, teko išgyventi ir viešą gėdą darbe kolegei krapštant iš plaukų šaknų į blynų tešlą pavirtusią sustingusią skaistinamąją kaukę-švietiklį (be to, kad esu nepatyrusi šitiekos priemonių vien veidui naudotoja, esu dar ir žabala), ir (ypač vakarais) išmokti nugalėti tingulį (pirmais kartais vonioje praleisdavau ir po 15 minučių, kas man yra nesuvokiamas laiko švaistymas), priprasti naudoti paakių kremą (anksčiau galvodavau, jog nė velnio nieko nepakeisiu, tegu raukšlėsiuosi, ir tiek; o kai kosmetologė pasakė, kad aplink akis per mėnesį dingo smulkios raukšlelės, teko savo eretiškas mintis pergalvoti iš naujo).

Mano naudotos priemonės

Vienas dalykas, ko tikrai nepatyriau – jokio nepatogumo jausmo dėl to, jog iš namų išeinu be lašelio kosmetikos, tik perbraukusi blakstienas tušu. Vis užmesdavau į save akį veidrodžiuose, ir ką – spindi! Ko gero, pavyko netyčia atrasti idealiai mano odai tinkančias priemones: mat su kompanijos „Institut Esthederm Paris“ įkūrėju, pasirodo, turim labai panašią odą, o kadangi šias priemones jis pirmiausia kūrė sau… Netyčia sukūrė ir man :-D. Kai susitikau su inovacijų direktore prancūze Isabella Benoit ir įsikalbėjome apie nesidažymo eksperimentą, ji net nustebo, maždaug, anoks čia stebuklas, ji irgi nesidažanti, taip ir turi būti!

Mano grožio eksperimentas: mėnuo be makiažo

Nejaukiausia buvo per oficialų priemonių pristatymo vakarėlį, nes teko žiūrėti į save be makiažo ekrane, o tarp nepriekaištingai pasidažiusių viešnių jaučiausi šiek tiek balta varna, atsainiai pažiūrėjusi į kvietimą ir atėjusi „kaip stoviu“. Bent jau savo ryškiaisiais „Lola“ lūpdažiais pasidažiau lūpas… (Dėl ko jaučiausi dar keisčiau, nes iki tol jis man neatrodė toks ryškus.) Keista, bet pasibaigus projektui, kartą suvienodinau odos spalvą savo iki tol labai mėgta „nematoma“ skysta pudra, bet pasijutau taip, lyg būčiau ką nors apgavusi, o ir šalia buvęs žmogus pasakė, kad be makiažo atrodau daug geriau, kad jo visai nė nereikia (ko gero, absoliučiai visi vyrai taip kalba; jei panašiai nebūtų mintijusi makiažistė, turbūt nė nebūčiau patikėjusi). Tačiau nuo tikrosios savęs nepabėgsi.

Mano grožio eksperimentas: mėnuo be makiažo

Žodžiu, atradusi „nematomą“ makiažą, atsisakiau ir jo, dabar jei makiažo nesimato, tai reiškia, kad jo ir nėra. Ir apie ką aš rašysiu? 🙂 Tikiuosi, nepradėsiu sekti kitų natūralisčių pavyzdžiu ir nenustosiu skusti pažastų ar kojų… Nors ką gali žinoti?

Už nuotraukas ačiū nerealiajai Monikai Požerskytei ir „Pix studijai“

[fbcomments]

2 thoughts on “Eksperimentas niekaip nesibaigia: mano mėnuo be makiažo”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *