Kvapų žinovė Laimė Kiškūnė įsitikinusi, kad sezonine depresija susergame tuomet, kai nepaisome gamtos ritmo: atslinko lietingas ruduo, o mes vis dar norime vasaros ir visomis išgalėmis priešinamės natūraliam virsmui. Vieną rytą, klausydama klimatologės Audronės Galvonaitės (ji šiuo metu „ant bangos“) prognozių, išgirdau labai įdomią mintį: „Būtinai nešiokitės kuo šviesesnį skėtį, kad depresija neužpultų.“ Garsioji sinoptikė įsitikinusi, kad bjaurią nuotaiką ir apniukusius debesis išvaikyti gali tik nuotaikingas skėtis. Ir, žinote, ji teisi!
Vis populiaresni skėčiai su „kvarbatkomis“ („Lila Ladies“)
„Lisbeth Dahl“ modelis „Florence“
Šių laikų raganoms (ir ne tik joms)…
Ir pabaigai – keli patarimai, kaip išsirinkti skėtį, kad jis būtų ne tik madingas, bet ir naudojamas pagal paskirtį. Kol neperskaičiau Juozo Statkevičiaus knygos „Grožio kirtis“, nemaniau, jog svarbu, kokios spalvos yra skėtis ir kaip svarbu jį derinti… prie veido. „Moteris po žaliu ar mėlynu skėčiu visada atrodys baisiai, lyg po laidotuvių, nes jo spalva atsispindi veide“, – knygoje rašo mados arbitras.
● Patikimiausias – ilgas skėtis metaliniu kotu (medinis – gražu ir natūralu, bet nepatvaru, nes gali lūžti, nors tikimybė, kad taip atsitiks, jei nedaužysite juo kam nors per galvą, itin menka).
● Kuo mažiau sulankstomas skėtis – tuo jis tvirtesnis ir, tikėtina, tarnaus ilgiau. Nors, žinoma, juos ne taip patogu nešiotis, kaip sulankstomus, kuriuos tik įsimetei į rankinę ir, reikalui esant, išsitraukei.
● Pravartu turėti trijų dydžių skėčių: didžiulį šeiminį, vidutinį klasikinį bei patogiausią ir praktiškiausią – sustumiamą, telpantį į rankinę.
● Rinkitės tokį skėtį, kurio audinio kupolą laiko mažiausiai 8 virbai. Kuo tų virbų (geriausi – plieno, nes minkšto metalo ar plastikiniai paprastai ilgai nelaiko) daugiau – tuo lietsargis atsparesnis vėjo gūsiams.
● Mūsų klimato juostoje verta rinktis kuo didesnio skersmens skėtį. Norint sutilpti po skėčiu dviese, verta įsigyti skėtį dviem (tokių mačiau internetinėje parduotuvėje umbrellaheaven.com, kaina – apie 20 svarų sterlingų).
● Ar žinojote, kad skėčio spalva keičia veido spalvą? Jeigu jūsų veidas šviesus ir pablyškęs, geriau rinkitės šiltų atspalvių lietsargį. Jei oda linkusi rausti, turi spuogelių, tiks šaltų atspalvių skėtis, kuris panaikins raudonį.
● J. Statkevičius pataria vengti tamsiai mėlynų, pilkų atspalvių skėčių, nes po jais veidas atrodo papilkėjęs.
● Jei esate blondinė, rinkitės aukso, rožinį, avietinį, smėlio ar alyvų spalvos skėtį. Jei brunetė – raudoną, rudą, oranžinį, persikų, arbūzų spalvos. Šios spalvos pagyvins veidą. Rudaplaukėms labiausiai tinka rūdžių ir aukso spalvos.
● „Venkite neoninio ryškumo spalvų modelių, nes su ryškiu skėčiu priminsite pigią reklamos akciją“, – įspėja Juozas.
● Visoms ir visada tinka juodas skėtis – tai amžina klasika. O štai baltas – labai nepraktiškas, nes greit tepasi.
● Koketėms labiausiai tinka perregimas plastiko skėtis.
Įrašas rašytas tinklalapio manodrabuziai.lt blogui
Ačiū už labai fainą ir išsamų straipsniuką! Pabandysiu kitam dress.lt užsakymui rasti ir dailių skėtukų, kad ir lietuvoje būtų galima tokių įsigyti.