Madingi lietsargiai, gydantys sezoninę depresiją

Kvapų žinovė Laimė Kiškūnė įsitikinusi, kad sezonine depresija susergame tuomet, kai nepaisome gamtos ritmo: atslinko lietingas ruduo, o mes vis dar norime vasaros ir visomis išgalėmis priešinamės natūraliam virsmui. Vieną rytą, klausydama klimatologės Audronės Galvonaitės (ji šiuo metu „ant bangos“) prognozių, išgirdau labai įdomią mintį: „Būtinai nešiokitės kuo šviesesnį skėtį, kad depresija neužpultų.“ Garsioji sinoptikė įsitikinusi, kad bjaurią nuotaiką ir apniukusius debesis išvaikyti gali tik nuotaikingas skėtis. Ir, žinote, ji teisi!

Kartą – kai dar Rihannos daina „Umbrella“ buvo beprotiškai madinga – aš radau priešnuodį bjauriam orui ir lietui: iki tol sąmoningai vengusi skėčio (taip nekenčiau to daikto, kad verčiau sutikdavau būti sulyta iki paskutinio siūlelio, negu tampydavausi su savimi skėtį), nusipirkau beprotiškai stilingą juodą lietsargį. 99 litus kainavęs pirkinys tapo ne tik mėgstamiausiu ir stilingiausiu mano aksesuaru, aplinkinių dėmesį kaip magnetas traukęs skėtis tapo ir puikia dingstimi pradėti ne vieną pokalbį. Sykį mano „garbanotas“ juodas skėtis prasilenkė su trimis vyrukais. „Gražus skėtis“, – pavymui pasakė kažkuris iš jų, ir aš visai nesupykau, kad komplimentai atiteko ne man, o mano stilingajam palydovui.

Taigi skėtis gali tapti puikiu jūsų rudeninio įvaizdžio akcentu. Tik kur rasti originalių ir įdomių egzempliorių? Nutariau pamėginti paieškoti jų „slėptuvių“. Keletas adresų: umbrellaheaven.com (skėčiai suskirstyti į kategorijas: yra madingų skėčių, retro skėčių, širdelės ar gėlės žiedo formos, aptikau net Helovino skėčių, yra ir prabangių ir dizainerių kūrinių, kainos – nuo 10 iki 35 svarų sterlingų), umbrellas.net (prekiaujama madingais kelioniniais, sportiniais (golfo), pagodos formos lietsargiais ir parasoliais, kainos – nuo 40 iki 200 JAV dolerių), pareumbrella.com, newlook.com (kainos nesikandžioja, skėtį galima įsigyti už 8 svarus sterlingų), ellaumbrella.com, bellaumbrella.com, marcjacobs.com (čia galima įsigyti beprotiškai madingų skėčių su burbulais už 24 JAV dolerius), barneys.com (verta užsukti dėl žaismingo Stellos McCartney skėčio), vertinančioms klasiką – hunter-boot.com (firminis „Hunter“ skėtis kainuoja 125 JAV dolerius). Panašių į mano skėčių („Lisbeth Dahl“) galima rasti „skėčių rojuje“ (umbrellaheaven.com), violaumbrella.com, johnlewis.com (radau analogišką už beveik 23 svarus).

Štai kokių šio sezono perliukų aptikau internete.

Animacinių filmų gerbėjoms – „Betty Boop“ skėtukas


Po tokiu skėčiu – visada vasara! „Fulton“


Drugelių ir mėlynos spalvos gerbėjoms


„Hautmans“ meno kūrinys


Eini sau lietui lyjant ir skaičiuoji: myli, nemyli…


Gėlės geriau auga po lietaus


Vietoj vitaminų: su tokiu skėčiu joks gripas nebaisus!


Mados guru Juozas Statkevičius įsitikinęs: skėtis – per menka detalė parodyti, kad turite skonį. O štai piniginės storį jis gali atskleisti! Prabangus Jennie McAlister lietsargis („Angelique“) rytietiškais motyvais


„Lisbeth Dahl“ kūrinys šiuolaikinėms geišoms


Ko gero, brangiausias mano rastas „ekonominės klasės“ skėtis – klasikinis itališkas lietsargis auksiniam rudeniui „ShedRain“ už 190 JAV dolerių


Duoklė šį sezoną madingiems grafiniams raštams. „ShedRain“


Sezono mados klyksmas – skėtis su burbulais („Marc Jacobs“)


Šį rudenį madingiausi – uogų atspalviai. „Bella Umbrella“ retro stiliaus elegancija


Ne tik fyfoms: „Fifi“…


…ir „Pheobe“


Retro stiliaus gerbėjoms – dar vienas kūrinys („La Selva“)


Jei jaučiate sentimentus Viktorijos laikų epochai. Be to, nėriniai vis dar „ant bangos“ – kodėl gi jais „nepapuošus“ skėčio?


Vis populiaresni skėčiai su „kvarbatkomis“ („Lila Ladies“)


„Lisbeth Dahl“ modelis „Florence“


Niekaip iš mados neišeina plėšrūnų kailių motyvai. Madinga detale gali tapti ir skėtis


Šį dailų skėtį su zebriukais („Scalamandré Zebra“) rekomenduoja mados biblija „Vogue“


Klimatologė A. Galvonaitė: kuo šviesesnis skėtis – tuo geriau! „Fornasetti“


Britų dizainerės Stellos McCartney kūrinys


Perregimas skėtis plastikiniu kupolu – ne tik karališkoms galvoms pridengti. Toks skėtis jau tapo klasika. Ypač tiks, jei laikote save vilioke


Lietsargis įsimylėjusioms širdims


Šių laikų raganoms (ir ne tik joms)…

Ir pabaigai – keli patarimai, kaip išsirinkti skėtį, kad jis būtų ne tik madingas, bet ir naudojamas pagal paskirtį. Kol neperskaičiau Juozo Statkevičiaus knygos „Grožio kirtis“, nemaniau, jog svarbu, kokios spalvos yra skėtis ir kaip svarbu jį derinti… prie veido. „Moteris po žaliu ar mėlynu skėčiu visada atrodys baisiai, lyg po laidotuvių, nes jo spalva atsispindi veide“, – knygoje rašo mados arbitras.

● Patikimiausias – ilgas skėtis metaliniu kotu (medinis – gražu ir natūralu, bet nepatvaru, nes gali lūžti, nors tikimybė, kad taip atsitiks, jei nedaužysite juo kam nors per galvą, itin menka).

● Kuo mažiau sulankstomas skėtis – tuo jis tvirtesnis ir, tikėtina, tarnaus ilgiau. Nors, žinoma, juos ne taip patogu nešiotis, kaip sulankstomus, kuriuos tik įsimetei į rankinę ir, reikalui esant, išsitraukei.

● Pravartu turėti trijų dydžių skėčių: didžiulį šeiminį, vidutinį klasikinį bei patogiausią ir praktiškiausią – sustumiamą, telpantį į rankinę.

● Rinkitės tokį skėtį, kurio audinio kupolą laiko mažiausiai 8 virbai. Kuo tų virbų (geriausi – plieno, nes minkšto metalo ar plastikiniai paprastai ilgai nelaiko) daugiau – tuo lietsargis atsparesnis vėjo gūsiams.

● Mūsų klimato juostoje verta rinktis kuo didesnio skersmens skėtį. Norint sutilpti po skėčiu dviese, verta įsigyti skėtį dviem (tokių mačiau internetinėje parduotuvėje umbrellaheaven.com, kaina – apie 20 svarų sterlingų).

● Ar žinojote, kad skėčio spalva keičia veido spalvą? Jeigu jūsų veidas šviesus ir pablyškęs, geriau rinkitės šiltų atspalvių lietsargį. Jei oda linkusi rausti, turi spuogelių, tiks šaltų atspalvių skėtis, kuris panaikins raudonį.

● J. Statkevičius pataria vengti tamsiai mėlynų, pilkų atspalvių skėčių, nes po jais veidas atrodo papilkėjęs.

● Jei esate blondinė, rinkitės aukso, rožinį, avietinį, smėlio ar alyvų spalvos skėtį. Jei brunetė – raudoną, rudą, oranžinį, persikų, arbūzų spalvos. Šios spalvos pagyvins veidą. Rudaplaukėms labiausiai tinka rūdžių ir aukso spalvos.

● „Venkite neoninio ryškumo spalvų modelių, nes su ryškiu skėčiu priminsite pigią reklamos akciją“, – įspėja Juozas.

● Visoms ir visada tinka juodas skėtis – tai amžina klasika. O štai baltas – labai nepraktiškas, nes greit tepasi.

● Koketėms labiausiai tinka perregimas plastiko skėtis.

Įrašas rašytas tinklalapio manodrabuziai.lt blogui

[fbcomments]

One thought on “Madingi lietsargiai, gydantys sezoninę depresiją”

  1. Ačiū už labai fainą ir išsamų straipsniuką! Pabandysiu kitam dress.lt užsakymui rasti ir dailių skėtukų, kad ir lietuvoje būtų galima tokių įsigyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *